Mediacje
Mediacja jest niebywale korzystną opcją dla osób, które pozostają w konflikcie. Obecnie ma ona szerokie zastosowanie w sprawach z zakresu prawa rodzinnego, które cechuje się co do zasady wysokim poziomem emocji stron.
W swojej praktyce zawodowej łączę usługi prawne z mediacyjnymi, by móc zaoferować Państwu najbardziej optymalne rozwiązanie i dostosować je do Państwa potrzeb.
Mediacja jest jedną z pozasądowych metod rozwiązywania sporów. W procesie tym uczestniczy bezstronny, neutralny mediator oraz strony. Mediator towarzyszy stronom w procesie dochodzenia do znalezienia rozwiązania, które finalnie stanowić będzie ugodę, czy też porozumienie stron. Mediator nie narzuca stronom rozwiązania, niemniej jednak, jak w najwyższym stopniu stara się pomóc dojść stronom do porozumienia. Jako profesjonalny podmiot, mając na uwadze specyfikę sporu oraz właściwości osobiste stron, uwzględnia takie techniki i narzędzia, które pozwolą zrealizować cel mediacji.
Prowadzę mediacje sądowe (ze skierowaniu sądu stron do mediacji), a także mediacje umowne (z inicjatywy jednej bądź obu stron). Należy pamiętać, że udział w mediacji jest dobrowolny. Nie można nikogo zmusić do udziału w mediacji, a odmówienie chęci udziału w niej, nie wpływa w żadnym stopniu na wynik sprawy sądowej. W sytuacji braku uzyskania porozumienia stron, sprawa może być kontynuowana w dalszym ciągu w postępowaniu sądowym, czy też strony mogą skierować swoją sprawę na drogę postępowania sądowego (wszcząć proces).
Ugoda zawarta podczas mediacji (w tym mediacji online), zatwierdzona przez sąd, podlega wykonaniu tak, jak orzeczenie sądu.
W ramach mediacji pomogę Państwu wypracować porozumienie w takich sprawach, jak:
- Sprawy rodzinne (ustalenie kwestii kontaktów z dzieckiem, opieki nad dzieckiem, ustalenie alimentów, czy też zmiany wysokości alimentów, ustalenie miejsca zamieszkania dziecka, wypracowanie porozumienia wychowawczego)
- Sprawy rodowodowe (nie można rozwieść się przed mediatorem, niemniej jednak można ustalić takie kwestie, jak: sposób rozwiązania małżeństwa, ustalenie alimentów na rzecz małżonka),
- Podział majątku (małżonków, czy osób pozostających w nieformalnych związkach),
- Wszelkie spory i konflikty, w jakich się Państwo znaleźliście (m.in. relacje w związku, kwestie związane z wychowaniem dzieci, relacje rodzinne, przyjacielskie, sąsiedzkie).